Bliskość natury, rozległe tereny zielone oraz malownicza okolica z dostępem do tętniącego życiem miasta to jeden z największych atutów Inwestycji Żołnierska. Bezpośrednie sąsiedztwo z Zalewem Bagry pozwala na obcowanie z przyrodą każdego dnia, zapewnia relaks oraz wyjątkowe widoki, a także daje możliwość aktywnego wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku. Osoby ceniące sobie różnorodne formy spędzania wolnego czasu z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Zalew Bagry do doskonałe miejsce na korzystanie z atrakcji wodnych, takich jak wakeboarding czy SUP. Znajduje się tu Klub Żeglarski HORN oraz szkoła żeglarstwa, które umożliwiają zaszczepienie w sobie żeglarskiej pasji oraz uczestnictwo licznych imprezach organizowanych w sezonie letnim. W okresie tym warto również wybrać się na dostępne nad Zalewem plaże oraz strzeżone kąpielisko. Jest to doskonałe miejsce na wędkowanie oraz morsowanie. Okolica sprzyja również spacerom (bliskość Parku Miejskiego „Bagry Wielkie”, Parku Rzecznego Ogród Płaszów), jeździe na rolkach, a także joggingowi (możliwość uczestnictwa w corocznej imprezie „Biegiem na Bagry”). Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mogą korzystać z krakowskiego systemu wydzielonych ścieżek rowerowych.

Lokalizację inwestycji charakteryzuje dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa oraz doskonała komunikacja. Nieopodal znajdują się sklepy spożywcze np. Lidl, Biedronka, tory kartingowe, siłownia, squash. W odległości ok. 4 km zlokalizowana jest Galeria Kazimierz, ok. 5 km Bonarka City Center. W podobnej odległości znajduje się magiczny, pełen urokliwych restauracji, krakowski Kazimierz, natomiast od Rynku Głównego dzieli powstającą inwestycje ok. 6 km. Doskonałe zaplecze komunikacyjne stanowi pobliska pętla tramwajowa, linia autobusowa, Telebus oraz stacja kolejowa Kraków Płaszów, dzięki którym przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się dogodnym dojazdem do innych części Krakowa. Bliskość obwodnicy, drogi ekspresowej S7 oraz autostrady sprawia, że lokalizacja ta stanowi doskonały punkt startowy w drodze za miasto.

Ulica Żołnierska zlokalizowana jest w Płaszowie, obszarze wchodzącego w skład Dzielnicy XIII Podgórze. Jest to jedno z najbardziej rozwijających się miejsc na mapie Krakowa. W niedalekiej przyszłości ma powstać tu „Tężnia Bagry” oraz przyjazny środowisku kompleks budynków biurowych „The Park Kraków”. Kompleks ten charakteryzować ma 3 hektarowa przestrzeń wyłączona z ruchu samochodowego, wypełniona zielenią, różnorodną roślinnością, fontannami oraz infrastrukturą rowerową. Cały projekt oparty jest o zasady proekologicznych rozwiązań oraz biophilic design. Oprócz budynków biurowych, na terenie obiektu znajdować się mają strefy relaksu, liczne kawiarnie i restauracje, a także lokale usługowe. The Park Kraków to nie tylko kompleks budynków biurowych, ale również przyszłe centrum życia miejskiego.